שאלות נפוצות

איך אפשר להצטרף לאתר?

ההרשמה לאתר היא דרך עמוד הכניסה www.GILIST.net כל מה שצריך זה ללחוץ על "רוצה גם?" ולמלא את כל הפרטים כולל קצת על עצמך - ודרך מי הגעת - ונצרף אותך בשמחה.

איך לפרסם מודעה?

דרך "פרסום מודעה" על הלוח השחור בחלק העליון של האתר. יש למלא כותרת ותוכן, לבחור קטגוריה, להוסיף תמונות (לפי ההנחיות) אם יש רצון, וללחוץ על "סבבה!". כל מודעה מתפרסמת פעם אחת, בקטגוריה אחת, כדי למנוע כפילויות במייל היומי, שם עיקר החשיפה.

איך לערוך/למחוק מודעה?

אפשר לערוך/למחוק מודעה דרך התקציר שלה באתר או דרך "חשבון משתמש/ת" (בראש העמוד באתר, להיכנס ל"המודעות שלי") עריכת מודעה מעדכנת את התוכן שלה (ניתן גם להוסיף תמונות) אך לא משנה את מיקומה. אין אצלנו מנגון של "הקפצת מודעה". זה בכוונה, כדי לא להציף את המייל, ולשמור על מרחב פרסום שווה והוגן לכולן/ם.

איך אפשר "להקפיץ" מודעה?

אז זהו, שאי אפשר. אין אצלנו מנגנון "הקפצת" מודעות, וזה בכוונה. עיקר החשיפה היא במייל היומי, וחשוב לנו להימנע מפרסום תדיר חודר. כל מודעה מתפרסמת פעם אחת, בקטגוריה אחת, כדי למנוע חזרתיות במייל היומי, ובעיקר – כדי לשמור על מרחב פרסום שווה והוגן לכולן/ם. אפשר לפרסם מחדש לאחר כמה שבועות.

איך להגיב למודעה?

לכל מודעה שמפורסמת באתר אפשר להגיב. יש להיכנס למודעה המלאה, ובתחתית ללחוץ על "רוצה להגיב?". מפרסמ/ת המודעה מקבל/ת מייל על כל תגובה שמתקבלת. בקרוב תהיה אפשרות גם למחוק תגובות. עדיין אין.

איך אפשר לקרוא תגובות (בלי שייסגרו מיד)?

כדי לקרוא תגובה את צריכה ללחוץ על הכותרת שלה ולא על שם המפרסמ/ת. לחיצה על שם המפרסמ/ת מעבירה אותך מיד לעמוד עם כלהמודעות של החבר/ה.

איך להצטרף למייל היומי או לרדת ממנו?

ב"בחשבון משתמש/ת" אפשר לנהל את קבלת המייל היומי. יש להיכנס ל"הניוזלטרים שלי" ולהוסיף/להסיר את עצמך. בנוסף, בסוף כל מייל יומי יש לינק שבאמצעותו אפשר להסיר את עצמך מהרשימה גם בלי להיכנס לאתר.

איך אפשר לשנות את כתובת המייל שאליה מגיע המייל היומי?

נכון לכרגע עוד אין אפשרות עצמאית לשנות את המייל – אז פשוט לשלוח בקשה עם הכתובת הרצויה ל-info@gilist.net

איך אפשר לשנות סיסמא?

שינוי סיסמא נעשה דרך "חשבון משתמש/ת" בראש העמוד באתר (להיכנס ל"לשנות סיסמא")

איך אפשר לשחזר סיסמא שנשכחה?

אפשר תמיד לאחזר את הסיסמא דרך עמוד הכניסה לאתר (ללחוץ על "שכחת ת'סיסמא?" והיא תישלח ישירות למייל שלך).

נזרקת מהאתר באמצע תהליך פרסום מודעה?

המערכת מתרעננת פעם בכמה זמן, ואם לוקח לך הרבה זמן להקליד את המודעה – יש סיכוי שבבואך לשלוח אותה לפרסום המערכת תזרוק אותך חזרה לעמוד הכניסה. במקרה כזה ההודעה לא נשמרת ויש להקליד אותה מחדש. אפשר למנוע מצבים כאלה באמצעות סימון המשבצת "באה לכאן הרבה" בעמוד הכניסה לאתר - המחשב יזכור את הפרטים שלך, ורענון לא ישפיע על מיקומך בתוך האתר. כמו כן – לא יהיה צורך להקליד את הפרטים מחדש בעת כניסה מחודשת לאתר.

איך לבדוק אם מודעה פורסמה ו/או נשלחה במייל היומי?

לאחר פרסום מודעה חשוב לוודא שמופיעה הודעת אישור על הצג. כדי לבדוק אם מודעה נקלטה יש להיכנס ל"חשבון משתמש/ת" (בראש העמוד באתר) ומשם ל"המודעות שלי". אם המודעה מופיעה שם - היא נקלטה, פורסמה באתר וצורפה למייל (זה אוטומטי). כל מודעה שמפורסמת באתר מצורפת גם למייל. אם היא מופיעה באתר אבל לא ראית אותה במייל - כנראה פספסת ויש לחפש אותה שוב (חשוב לשים לב שבג'ימייל המייל מוצג באופן חלקי וכדי לראות את ההמשך צריך ללחוץ על הלינק שבתחתית, או בלינק שפותח את המייל, עוד לפני ההגיג). אם היא לא שם - היא כנראה לא נקלטה - ואז יש לפרסם שוב (ולוודא שיש הודעת אישור).

איך לסדר שתמונה שהועלתה תוצג כראוי?

האתר שלנו בררן ומסכים לקבל ולהציג רק תמונות שמשקלן עד 200 קילובייט, עם שם באנגלית ללא רווחים. ההנחיות כתובות במעמד העלאת התמונות, וחשוב להקפיד עליהן, אחרת התמונה לא מוצגת. אם העלית תמונה שלא עונה על ההגדרות והיא לא מוצגת כראוי – אפשר להחליפה בתמונה תקנית באמצעות "עריכת מודעה" (דרך תקציר המודעה באתר או דרך "חשבון משתמש/ת").

מה אפשר לעשות במקרה שהתצוגה לא בסדר?

אם יש מצב שבו תצוגת המסגרת של האתר מופיעה כרגיל, אבל המודעות נמצאות אי שם למטה – זה בדרך כלל אומר שמשהו בגודל התצוגה (zoom) השתנה. לפעמים ה-zoom משתנה ל-1% ויש להחזירו לגדול הרצוי. אם יש מצב שבו המודעות לא מופיעות כלל, ייתכן שמדובר ב-adblock שחוסם את המודעות. צריך להסיר אותו או להגדיר אותנו כאתר בטוח. איך? בגוגל כרום, למשל, אפשר למצוא למעלה בצד (ימין או שמאל, תלוי בשפה) אייקון של עצור (משושה אדום). יש ללחוץ עליו, וכשנפתח תפריט אפור - ללחוץ על "אל תפעיל בעמודים אלה". אם נפתחת הודעה אחרי – יש ללחוץ על "תכלול" – והמודעות אמורות לחזור ולהופיע. אפשרות נוספת היא באמצעות קליק ימני ללחוץ על "אפשרויות" ולהגדיר את הגיליסט כאתר בטוח. אם כל זה במקרה לא עוזר – אפשר תמיד לנסות להשתמש באופן זמני בדפדפן אחר.

מה הסיפור של המייל היומי?

הגיליסט התחילה במקור כרשימת תפוצה. ידנית. חובבנית. קופי פייסט כזה. כל הווייב התהווה במייל, ולכן, כשהקמנו את האתר, החלטנו לשמור על הרעיון המקורי ולשלוח מייל שכולל את כל המודעות החדשות – כל יום ב-11. עם הצטרפותך לאתר יש אפשרות לבחור אם לקבל את המייל היומי או לא. אם בחרת לא לקבל אותו, או שבמקרה לא קיבלת אותו ביום מסויים – אפשר לראות אותו כל יום אחרי 11 בלחיצה על הלינק: http://gilist.net/mails/gilistToday.html

איך אפשר לרדת מרשימת התפוצה?

בשבילנו המייל היומי הוא הממתק של הגיליסט, אבל אפשר להמשיך להנות מהתכנים של האתר גם בלי לקבל את המייל. אם יש לך רצון להפסיק לקבל את המייל היומי אפשר להסיר את עצמך באמצעות לחיצה על הלינק שבתחתית המייל היומי, או דרך "חשבון משתמש/ת" בתוך האתר, במקרה שאת/ה חבר/ה.

למה יש דמי חברות באתר?

הגיליסט היא קהילה חברתית ורגשית שתומכת בעצמה ללא פרסום חיצוני - מתוך רצון לשמר את האווירה בדיוק כפי שהיא! האווירה שקיימת כאן מאפשרת לכל אחת לבקש בקשה או לחלוק את המידע שהכי חשוב לה וקרוב ללבה. חלק מהמידע הוא אישי, רגשי, ספונטני חברתי וחתרני. כדי לשמור על האווירה ולהימנע מהכנסת תכנים מסחריים, כל חבר/ה מתבקש/ת לתמוך בנו דמי השתתפות סמליים של 10 ש"ח בחודש (120 ש"ח לשנה, בתשלום מראש). זה הכל. זה פחות מסיגריות, גלולות למניעת הריון, שוט של וויסקי, דלק לטוסטוס – והרבה יותר בריא מחלקם... התשלום מהווה תמיכה בקיומה של הגיליסט, כמו שהיא, והמידע ממשיך להתפרסם בהתאם לשיקולי המערכת.

איך מתבצע התשלום?

אם הגיליסט בא לך טוב ויש לך רצון להמשיך את קיומה בחיים שלך - אנחנו מקבלות דמי חברות באהבה. זה הולך ככה: 120 ש"ח לשנה בתשלום מראש (בצ'ק, במזומן או בכרטיס אשראי - פרטים למטה). 15 ש"ח לחודש בתשלום חודשי מתחדש (באמצעות כרטיס אשראי). את תשלומי האשראי אנחנו מקבלות דרך פייפאל, שגובים עמלה על כל תשלום. התשלום החודשי כולל אותה. מומלץ בחום לבחור באפשרות התשלום השנתית (בצ'ק או בכרטיס אשראי), פשוט כי היא יותר זולה! כאן כל הפרטים: http://gilist.net/supportus

כמה זמן אחרי תשלום דמי החברות אפשר להיכנס לאתר?

אם שילמת באמצעות פייפאל – החברות שלך אמורה להתעדכן מיידית. לפעמים לוקח למחשב (בצד שלך) זמן לעכל את השינוי, ולכן, אם לא הצלחת להיכנס לאתר - בדרך כלל כל מה שצריך לעשות זה לסגור את החלון ולפתוח חדש. אם בכל זאת לא – תשלחו לנו מייל.

מי מופיעה ב"נשות הבית"?

נשות הבית הן נשים שאני (גילי) מכירה באופן אישי ומקצועי ובחרתי לפרגן להן ולהמליץ עליהן מהבטן. העמוד קיים בעיקר כדי לחסוך ממני את הצורך לחזור ולהמליץ. זה לא מדור שמופיעות בו על פי בקשה או "מתקבלות" אליו. עיקר החשיפה היא בפרסום במייל היומי, אז את/ה מוזמן/ת לפרסם את עצמך במודעה באתר שמתפרסמת במייל עצמו.

למה הרוב כתוב כאן בלשון נקבה?

האמת? האתר הזה התחיל מנשים, מנוהל על-ידי אשה ורוב החברות בו הן נשים. האתר פתוח לכל המגדרים, ויש גם לא מעט גברים (וכל מה שבין גברים לנשים), אבל ההעדפה שלי, מתוך ידיעה שיש כאן רוב של נשים ומתוך רצון לייצר כאן מציאות קצת הפוכה, היא לכתוב בלשון נקבה רבות. כשאני כותבת לכולכן – אני מתכוונת גם לכולכם. אני יודעת שזה לא מה שאתם רגילים אליו (הנה, כתבתי בזכר), אבל מזמינה אתכם לקבל את זה באהבה ולדעת שזה מגיע ממקום טוב, לא מתוך שום רצון לפגוע או לזלזל.

מה קורה אם איפוס הסיסמא לא עובד?

מיילים אוטומטיים (כמו איפוס סיסמה/תזכורת לסיום חברות וכו') לעיתים מזוהים על ידי ג'ימייל כג'אנק ולכן המייל נחסם אוטומטית. כדי שזה לא יקרה, פשוט יש להוסיף את המייל info@gilist.net לרשימת אנשי הקשר בגי'מייל. זה יגרום לכך שאפילו אם המייל מזוהה כספאם, הוא לא ייחסם.